16 Ocak 2016 Cumartesi

24.01.2016 Dolunayı


YARATTIĞIN MECNUNA BİR TESELLİ VER

24 Ocak 2016  saat 03.46’da Aslan burcunun 3 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor.

Oğlakta Retro yapan Merkür Uranüse kare açı yapıyor.
Başakta Retro olan Jüpiter Chiron’a karşıt.
Uranüs Plüton kare açıdalar.

İfade özgürlüğü konusunda daha geniş kitleler talep eden, ettiğini dillendiren ( belki haykıran) konumda olabilir. Bu konu dürtüsel bir hal alıp ani ve sarsıcı bir şekilde etkisini hissettirebilir. Bu közü, kaos, yığınlar, yıkım anahtar kelimeleri ile sembolleştirebileceğimiz Uranüs ve Plüton karesi alevlendirebilir.Kişisel olarak;
Parasal konuların, paylaşımların, kazanç ve kayıpların sahnesinde başrolü paylaş(amay)an güneş ve ay
çekiştikçe yatırımlarımız, alacak ve verecek dengemiz, kaynaklarımızda kısıtlanmalarla bizler seyire devam ediyoruz.
Duygusal gerilimler, sarı ışıkta kornaya basanların, hatalı sollayanların doldurduğu şeritler, zaman zaman özgüven ve özdeğerlerimizi  ‘umutsuz’ sorgulama, etrafta ‘solundan kalkan’larda artış ve daha vahimi kendimizin de aynı taraftan kalkması gibi görüntüleri, duyguları arttıracak bir süreç.
Gökyüzü, kendinde olanı yeryüzüne taşıyadursun, farkındalığı yükseldikçe uykudan uyanıp göz ovuşturanlarda, yüzünü yıkayıp gözünü dört açanlarda,  kısacası bu dalgalarla dans edenlerde restleşmeler anlayışa, dibe vuran özgüvenlerde yükselişe, solundan kalkanlara zerafetle aynalık edişe dönüşecek.

Kaderin değişimi niyetin gücü ölçüsündedir.


10 Ocak 2016 Pazar

10.01.2016 Kırşehir Depremi

 Yeni ayın güçlü enerjisinin tetiklediği Kırşehir merkez üssü olan ve saat 19.26 da ilk vurgununu yapan deprem için;

bir önceki yazımda belirttiğim gibi Uranüs ve Plüto kare açısı etkili oldu. 

10.01.2016 Yeni Ay Yorumum


Neler oluyor hayatta? Bir de şu rüya gerçek olsa…

Yılın ilk  yeni ayı  10.01.2016 ‘da saat: 03.30’da 19 derece oğlak burcunda gerçekleşiyor. Zodyağın 2.evinde gerçekleşecek olan bu yeni ay, bir yanında Retro Merkür, diğer yanında Plüto ile aynı burçta seyir halinde. Kaynaklar, kazançlar, servet konularının evi 2.ev. Dünyasal astrolojide maliye bakanlığı, devlet gelirleri, para piyasaları gibi konuları içinde barındırıyor. Ev boğa evi, yönetici gezegeni ise Venüs. Tepe noktasında ise koyu bir hizmet vurgusu  ile başak burcu var. Haritada toprak elementi fazla iken, su sıfır değerinde.


Jüpiter Başakta Retro.
Yay burcunda Satürn ve Venüs kavuşumda.
Ay, Plüto ve  Güneş Uranüs ile kare açı yapıyor.
Mars Uranüs üçgeni var.Eskiden kalanlar, aşklar, arkadaşlar, işler kapınızı çalabilir, zamanınızı bükerek helalleşmediğiniz konularla bu dünyadaki işinizi bitirmeniz için bir şans daha çıkarabilir karşınıza. Şans olduğunu anlayanların bunu değerlendireceğini yazmama gerek yok sanırım.
Yeni aydan hemen önce, yılbaşında hayatın muhasebesini yapanlar, ihmal ettiği konularda, göz ardı, kulak arkası ettiklerinde, bilinçli bir öne atılma, karar alma ve uygulama cesareti gösterenlerde mayıs sonrasını bekleyecek gücü olanlarda, güzel ödüller var. ‘Hayat kısa, kuşlar uçuyor’ kabul…Ancak rüyanın gerçek olmasına az kaldı, sabır.
Kaderin değişimi niyetin gücü ölçüsündedir.

11.12.2015 Yeni Ay Yorumum

YAY’DA YENİ AY
AKORDU BOZUK ÇALGILAR KOROSU
11 Aralık 2015 günü saat 12:30’da yay burcunun 19. Derecesinde bir yeni ay yaşayacağız. Zodyağın 9. Evinde gerçekleşecek olan bu yeni ayda, yeni bir mevsimin kışın başlangıcı ile eskiyi ( davranış kalıpları, inançlar, bağımlılıkları) terk etmek yeniye doğru gitmek, yenilenmek, yeniyi kabul etmek, yeni yılın heyecanı ve her ulusta her dilde edilecek duaların gücü bir yanda. Diğer yanda 9.evin yöneticisi yay burcu varolan etkiyi destekliyor. Ancak burada, Satürn zorlayıcı etkisi ve adeta despot bir yöneticinin çalışanlara göz açtırmayan bakışları ile yerleşmekte.


Gökyüzünün açıları bize bir şeyler anlatıyor.Neler diyor bakalım;
Yay burcunun yöneticisi Jüpiter, Güneş’e ve Ay’a kare açı yapmakta.
Plüton, Uranüs ve Mars yıkıcı gezegenlerdir. Hepsinin birbiriyle olumsuz açısı mevcut.
Ayın Chiron, Uranüs ve Mars ile olumlu açıları var.

Ruhumuzun ve ilişkilerimizin yara aldığı konulardaki duygu tamirleri için uygun bir enerji, şansa ihtiyaç duyduğumuz konularda desteklenme hissedebiliriz. Özellikle biz astroloji meraklısı ve sevdalısı olanların ‘evrenin türküsü’nü bir parça daha net duyacağı ya da dilimizin döndüğü, sesimizin detone olmadan söyleyebileceğimiz bir enerji barındırıyor.

Tabii ki ülke ve dünya gündemindeki ard arda gelen ve ne yazık ki terörün daha da tetikleneceği günleri görmezden gelemeyiz. 9.ev mundane ( dünyevi) astrolojide, din veya ruhsal konulardaki tüm kurumları anlatmakta. İnanç ve medyayı hedefleyen açıklamalar, eylemler, özgürlük talebini haykıran ve bu sesi boğmaya çalışanlar arasında sert gerilimlere neden olabilir.

Yay burcu haritanızda hangi eve denk düşüyorsa, burada söylenecek sözler, bilgeliğin kapısını aralar unutmayın. Aradığımız bilgelik kendimizde, özümüzde. Bunu hatırladıkça ‘Arta’ yani bilgiyi doğru kullanmayı, ‘Dharma’ yani erdemliliğimizi yükseltmekte aracı yapmalıyız. ‘Kama’nın yani meşru hazların en büyük sınav olduğunu unutmadan.

Kaderin değişimi niyetin gücü ölçüsündedir.

Not: Fotoğraf internetten alıntıdır.

MEGAN MARKLE VE PRENS HARRY SINASTRI HARITASI YORUMU

Meghan Markle ve Prens Harry'nin Sinastri Analizi Jeffry Wolf Green ve   Ahmet Doğaner   bilgileri ışığında . Prens Har...