16 Ekim 2016 Pazar

KARMA ASTROLOJİSİNDE GERİ GİDEN GEZEGENİN ANLAMI ÇOK ÖNEMLİDİR


Geri gitme hareketi insan psişesi içinde üç ayrı evre ile incelenir .

                        


1. Kişi gelecek zaman için de yaşayarak , sürekli gelecekte olabilecek hayallerden ve düşlerden bahseder . Kısacası gelecekte henüz gelmemiş bir zamanı , şimdi yaşamaya çalışır . Bu aslında gezegenin eskiden kalmış olayları ve karmik tortuları , kişiliğin sürekli karşısına çıkarması ve kişiliğin şu an da bu problemi çözmektense gelecekte tüm problemleri çözülmüş ideal yaşam arayışı ve özleminden başka bir şey değildir.

2. Şu an yaşadığı zaman da sanki daha önceden bulunduğu izleniminde ve önceden bu hayatı birebir yaşadığına karşın derin bir anlayış içindedir . Gelecekte olabilecekleri çok rahatlıkla tahmin eder, sık sık “Dejavu” ‘ lar yaşar. Çevresindeki pek çok insanla nasıl olduğunu anlamadığı tesadüfler yaşar. Hayatında eş zamanlıklar o kadar fazladır ki; bir gün içinde çok önemli birkaç senkronizasyon bile yaşayabilir. Zaman zaman kendisine benzer insanlarla karşılaşır, yaşamında uzun yıllarla belirlenmiş senkronizasyonlar vardır . Metonom döngülerin de ona sanki hayat eksik bir şeyleri tamamlaması için sürekli prim tanıyor hissine kapılır. Aslında kişi, bir başka zamanda yaşadığı bu deneyimleri yeniden deneyimlemektedir.

16 EKİM DOLUNAYI

Değişmeyen Tek Şey Değişimdir

16 Ekim Dolunayını bir kaç sat önce yaşadık, öncesi ve sonrası ile beraber ele aldığımızda, her birimizi eskiden sokak aralarında döve döve halı temizleyen teyze enerjisi ile silkeliyor.

Kişisel saygımızı tazelemek için nasıl yoğun çalıştığına hepimiz şahitlik ediyoruz. Şaka gibi olaylar zinciri halka halka boynumuza geçe dursun. Aynamıza baktığımızda göreceğimizin farkındalığını yaşama hedefindeyiz. 

                        
                          

Uranüs ile kolkola Eris'in yanında bir çay içme molasında iken Ay, Güneş tam karşılarına gelmiş Merkür 19 Ekim'de tam kavuşum yapacak Plüto ve Mars ile kare açıda, aynı şekilde ikisi bir arada demir leblebiye dönen bu iki sarsıcı ağır abi, Uranüs ile de kare açı yaparak bir gerilim filminin en can alıcı sahnesine fon oluşturuyor. 

Bir çok yorum yayınlandı büyük bir çoğunluğu bu konuda, arşivdeki tozlu dosyaları indirmeyi salık vermesine rağmen ben bu dosyaları tozuyla ateşe verme taraftarıyım. Geriye ' sıcak külleri kalsın', raflar boşalsın. Toz alacak vakit bırakmayan Uranüs ve Eris var burda. 

İlişkilerimiz konusunda hızlı, sıradışı ve denemediğimiz bir yola girmeye niyetli olabiliriz. Ne de olsa, devrim içimizde başlıyor. Ve her devrim ' vaktiyle bir ihtimaldi ve çok güzeldi'...Şimdi önce kendimizde yapalım diye devrimi gökyüzü çatladı çatlayacak. Çok güzel ihtimalin vakti ŞİMDİ...

KİŞİSEL YENİ AY

Gökyüzünde Transit Ay ile Güneş'in aynı burçta, aynı derece ve dakikada kavuşum yapmasına yeni ay diyoruz. Gökyüzündeki Transit Ay&...