14 Ekim 2016 Cuma

TEPE ÇAKRA

Spirituel benliğimize giden yoldur.
'' Ben berraklığın, bilgeliğin mükemmel enstrümanıyım ''

hERHANGİ BİR MANTRA KULLANILMAZ.

AJNA ÇAKRAİçsel sesimizin kapısını aralayarak duymamızı sağlar.
' Görüyorum ''
Berraklığın ve bilgeliğin mükemmel enstrümanıyım...

'' AUM''

BOĞAZ ÇAKRASI

Elimiz göğsümüzün altında kavuşturulmuş olacaktır.
'' Ben mükemmel ifadeyim'' olumlamasıdır. 

Mantrası: HAM'dır. 
Not: Fotoğraf internetten alınmıştır. 

KALP ÇAKRASI
Kalp Çakrası yukardaki gibi, sol el sol diz üzerinde ve baş ile işaret parmağınız bitişik halde olmalı. Sağ elimiz ise, kalp çakrası üzerinde, yine aynı iki parmak birleşmiş haldedir.

Şimdi duygusal ve solar güç yaşam kuvveti merkezlerimi aktive ediyorum.
'' Ben evrensel sevgiyim '' iyileştirici olumlamasıdır. 


Mantrası: YAM 

Fotoğraflar internetten alınmıştır.

SOLAR PLEKSUS ÇAKRASI3. Çakra üzerinde tutularak yapılır.
Fiziksel ve zihinsel benliğin evi olan 3. Çakra,
Öz saygı
bilgiyi bilgeliğe dönüştürme
arzuların üstadı olma
kendini kontrol etme evidir. 

'' Ben yaratma gücüyüm'' olumlaması
'' RAM '' ise mantrasıdır...

9 Ekim 2016 Pazar

SAKRAL ÇAKRA

İKİNCİ ÇAKRA MUDRASI Fiziksel duygusal benliğin merkezidir. Şüphe, bağımlılık, korkular, sınırlamalar bu çakralar ile ilgilidir. 
Mantrası: VAM 

'Yöneticim olarak ruh ve tutkunun gücüne erişiyorum.Bütünleştiriyorum. Arzum, keyfini çıkarmak ve başkalarıyla paylaşmak için sevinç, huzur ve refah yaratmaktır.

Bu çakranın Dünya'daki yaratmamızı istediği mesaj: HİSSEDİYORUM 'dur.

MUDRALAR ve ÇAKRA DENGELEME

Sanskritçede  Mudra (मुद्रा, mudrā) mühür, işaret anlamına gelir. Mudralar özel kutsal jestler, parmakların özel bir pozisyonu, beden ve ruhu etkileyebilecek özel bir enerji konfigürasyonudur. Mudralar vücudumuzda mucizevi  olumlu değişimlere yol açabilir. 

Stres ve ağrıyı gidermede yardımcı olur, gerginliği giderir, toksinlerden arınmaya yardımcı olur. Mudraların amacı bizim titreşimimizi yükseltmektir. 

Bizim ellerimizde yüksek derecede aktif enerjik noktalar var ve parmaklarımız belirli bir enerji kanallarıyla bağlantılıdır. Kukai ve Reiki gibi Ruhu Sağaltıcı çalışmalarda bu yüzden ellerimiz ile çalışıyoruz.                                                      CHİN MUDRA


Kök Çakrayı açmak için yapılır.  Konsantrasyonu arttırır. 'LAM'  kelimesini uzatarak söylemek aynı anda Chin Mudrayı yapmak iyi bir çakra açma egzersizidir. 
Kök çakramız, fiziksel bedenimizi bu dünyaya bağlar. Kırmızı renklidir. Dönme hızı frekansına uygun olmadığı zaman yaşam enerjimiz kaybolabilir, enerjimiz düşük, kendimize güvenimiz tam değildir. 
İstikrar, topraklanma, yaşam gücü için;

' Şimdi, birliğin, dünya ve bolluk ile bağlantımın gücüne erişiyorum. İlahi yaratıcı kaynak ile birim' olumlaması söz konusu çakra için uygundur. MEGAN MARKLE VE PRENS HARRY SINASTRI HARITASI YORUMU

Meghan Markle ve Prens Harry'nin Sinastri Analizi Jeffry Wolf Green ve   Ahmet Doğaner   bilgileri ışığında . Prens Har...