16 Temmuz 2016 Cumartesi

Ay Tutulmaları

Güneş Tutulmaları ani ve hızla gelişen başlangıçlara sebebiyet verirken, Ay Tutulmaları olayları sonuçlandırır . Güneş Tutulmaları daha çok toplumsal olayları temsil ederken , Ay tutulmaları bireyler üzerinde çok daha güçlü etkiler göstermektedir. Her tutulma herkesi aynı şekilde etkilememektedir . Eğer doğum haritanız içinde her hangi bir gezegenin üzerinde gerçekleşen bir tutulma var ise o zaman tutulmanın konusu sizi doğrudan etki altına alabilir. 


Ayrıca tutulma haritanızdaki özel bir açı kalıbını (yod T kare gibi) etkiliyor ise tutulmanın niteliğine göre fırsatlar ve tehlikeler getirir. Üçgen açı yapan iki gezegeni tetikleyen bir tutulma rahatlatıcı ve akıcı olaylar getirirken, T karenin ucundaki gezegenleri tetikleyen tutulmalar çok ciddi ve gerginliklere sebebiyet veren sorunlara neden olur ve yaşamda işin içinden çıkamadığınız dönemleri başlatırlar. 

15 Temmuz 2016 Cuma

15 Temmuz ''Kalkışma Girişimi''

  Harita, Türkiye Cumhuriyeti'nin 15.07.2016 22.22 de aldığı transiti gösterir harita. Bu yazıyı yazarken, bilgi kirliliği, şok durumu mevcut, kimin ne dediği, kimin ne yaptığı birbirine karışmış   durumdaydı. Bildiğimiz tek şey, kendi merkezimizde kalmak için özel bir önem gösterdiğimiz, aynı zamanda toplumsal huzur ve barış adına, inandığımız tüm değerleri aktif hale getirme çabamızdı. 

Gökyüzünün işaretlerini takip ettiğimizde, bu durumun devam edebilmesinin yüksek olasılığını fark ediyor olmamıza karşın, tüm kalbimizle her şeyin yoluna girmesini ve huzurun, barışın, sağduyunun hakim olmasını diliyoruz.  13 Temmuz 2016 Çarşamba

Astreoitler

Tıpkı gezegenler gibi Güneş Sistemi'nde var olan ve doğal olarak Güneş etrafında dönen ve gezegenlerin yörüngeleri arasında dağılmış bulunan gök cisimlerine ASTEROİT denilmektedir. Kelime anlamı olan ' Yıldıza Benzeyen' olarak düşünülebilir.

MARS ve JÜPİTER arasındakiler ana asteroit olarak isimlendirilmektedir.CERES 

Anne ve çocuk ile ilişkili olup, her türlü bakım işi ( bitki, hayvan vb. ) ile ilgilidir. Ceres daha çok maddi olan ile Demeter ise daha çok manevi olan ile ilişkilendirilmiştir. 

Başak ve Yengeç burçlarının doğasındadırlar. Ceres, kişi genelde ya çocuk sahibi olduğundan ya da başkasının bakımını üstlendiğinde önemlidir. Ay, besleme, beslenme anaçlık gibi bir sembolizm haline geliyor. Ceres bununla bağlantılıdır. 

Kişinin kendini nerede hizmete adama eğilimi olduğunu gösterir. Ceres Ay, Güneş, ASC ya da ASC yöneticisi ile kavuşuyorsa örneğin bir ebeveyn olduğunda kendini ona adama vardır. Venüs ile kavuşumda sevgiliye adama, Merkür ile kavuştuğunda topluma somut bir hizmette bulunma.

orb: 1 derece.


Ay Fazları Ve Güneş Ay Arasındaki Açılar
Güneş, bütün bilinçli yönelimleri anlatıyor. Sadece bilinci organize etmekle kalmaz, aynı zamanda Ay’a da ışık verdiğinden bilinç dışının bir kısmını da organize eder. Kendimizi gerçekleştirmemiz Güneşle ilgili.
Ay ise bilinçdışı, bilinçaltı ögelerle ilgili. Geçmiş ve bugünkü psikolojik tortularımızı okumamız açısından da önemlidir. İç güdülerimiz ile de bağlantılıdır. 45 derecelik 8 adet faz vardır. ( 360:8= 45 )
1 Yeni Ay (0-44)
2 Hilal       (45-89)
3 İlk Dördün ( 90-134)
4 Büyüyen Ay (135-179)
5 Dolunay ( 180-224)
6 Küçülen Ay ( 225-269)
5Son Dördün (270-314)
6Balzamik (315-360 )
Her bir faz 3.5 gün sürer. Bir burcu da ortalama 2.5 günde geçer.
Öncelikli olarak Ay’ın durumuna bakmak, ilk ön görüler üzerinden yapılabilir. Şimdi tek tek fazları inceleyecek olursak;


10 Temmuz 2016 Pazar

Juno Vs. Zeus

Yunan Mitolojilerinde düğünleri doğada bolluk enerjisini aktive eden en büyük tanrı Zeus ve O'nun resmi nikahlı eşi Juno ile ilgili mitolojide yer alan öyküler bu sıralar gündemde. Çünkü 4 Temmuz günü ABD'nin yolladığı JUNO isimli uzay aracı JÜPİTER'e ulaştı.

Hieros Gamos yani kutsal evlilik adı verilen bu evlilik sonucunda 3 çocuk doğmuştur. Bir tanesi Mars'tır ( Ares ) Tavus kuşu, nar ve zambak sembolleridir.


Juno, astrolojide KADERSEL EŞ'tir. 

MEGAN MARKLE VE PRENS HARRY SINASTRI HARITASI YORUMU

Meghan Markle ve Prens Harry'nin Sinastri Analizi Jeffry Wolf Green ve   Ahmet Doğaner   bilgileri ışığında . Prens Har...