19 Kasım 2016 Cumartesi

Venüs Neptün Sextili


Harita, bu satırları yazdığım anın haritası. Neptün S pozisyonunda. Venüs ile 60lık yapıyor. Spiritüel Astrolojide, geri giden ya da durağan gezegenlerin özel bir anlamı olduğu için, burada yapılacak olan sevgi, ikili ilişkiler, finans konularında şifalanma açısından daha çok bu konularda bir odaklanma olarak değerlendirebiliriz diye düşünüyorum.

Bu açının kesinleştiği ve süregeldiği saatler içerisinde belki bu konuların odaklanması ve varolan durumun - ki bu durumda yani Dünya üzerinde yaşarken herkesin bir şekilde bir yerde eksik olduğunun farkındalığı ile yazarsam - sıkıntısının dibe vurarak ilerlemesi anlamında düşünebiliriz.

18 Kasım 2016 Cuma

18 Kasım Güney Ay Düğümü- Neptün Kavuşumu

Eşsiz bir metrik hesabın içinde, kendi yolumuzu simge ve sembollerle aydınlatmaya çalışıyoruz. Bu çalışmalar sırasında, her bir cümlemiz ışığı yaymak, alamayanlara uzatmak, almamakta direnenlere bile derin bir bilgelikle bakabilmek gibi erdemleri de taşımaya özen gösteriyoruz.
Astroloji, her şeyden önce bunu işaret ediyor. Bir doğum haritasına bakarken, katman katman anlamak farkındalığı yükseltirken iç görü ile birlikte ego ile baş etmede derine kazdırıyor. Bu da hem bizim hem de tüm insanlığın anlık durumundan uzun vadede geleceğine kadar geniş bir yelpazeyi anlamamıza yardımcı oluyor.
                       
                              


Gökyüzü, derine kazıp, yukarı dikerken gözümüzü bizlere 18 Kasım itibarı ile bir kavuşum vasıtası ile arınma şansı daha veriyor.

Neptün Güney Ay Düğümü ile Balık Burcu'nun 9. derecesinde kavuşum yapıyor. Bu derece Yay'da bulunan savaş yıldızı Antares'te kavuşum yapan Mars ve Satürn enerjilerine kare açı yapıyor.

Bir haritada, Güney Ay Düğümü kavuşumunu tercih etmeyiz. Çünkü, haritanın kaybettiren noktasıdır. Geçmişin ağır naftalin kokulu karmalarını sırtlamış, deneyimli, iyi bilinen ama gidilmek istenmeyen yolların kılavuzudur burası. Neptün ise haritanın tek şifacısıdır.

Kİşisel olarak haritamızda düştüğü ev ve aldığı açılara bir çok farklı noktaya dikkat çekerek, düzeltmemizi işaret eden bu kavuşum genel olarak 'neye ihtiyacım yok ?' diyerek fazlalıklarımızı atmamızı ve o sevgi dolu 'öz' ile bir olmamızı arzu ediyor. Bu seferde atmakta direnirsek daha da zorluları gelecek biliyoruz bu evrensel bir yasa.

Haritada görünenlerin bir başkasına aktarılarak onun yolunu da aydınlatması için katalizör olmak gözleyen kişinin birinci görevlerindendir.

Bir  kumandanı kurtaran at, bir atı kurtaran nal, bir nalı kurtaran çivi olmak için,  her an seçimlerimizle erdemin ipine sıkı sarılıp ülkeyi kurtaracak komutanın irade ve inancına sahip olmamız dileği ile..
Kaderin değişimi niyetin gücü ölçüsündedir.

Ay Düğümleri

Ay düğümleri batı astrolojisinden çok geleneksel astroloji tarafından irdelenmiştir.Ay düğümleri matematiksel olarak hesaplanır ve Ay'ın Dünya etrafındaki yörüngesinin kestiği noktalardır.Ay kendi ekseni etrafındaki hareketinde ekliptiği 2 kere keser.Kuzeye ve Güneye doğru tam bir karşıtlık açı 180 yapar.

Bu karşıtlık açı dualitenin yansımasıdır.Yani AYNI konunun 2 FARKLI yönü ve bu yönleri görmekte zorlanma ve karşı koyma durumu.Karşı koyma durumu kişiyi güvendiği aşina olduğu alan Güney ay düğümüne götürür ve bu geri gitmedir, yüzleşme durumunda ise yeni deneyim elde edebileceği ve kazançlı çıkacağı Kuzey ay düğümüne gidilir ve bu ruhun,algıların,durumların ileri hareketidir.
artı,eksi-ying,yang gibi enerjileri zıt algılasakda, özünde her ikiside aynı ve BİRDİR.Birleşimleri birlik oluşturur.Bu durumda KAD ve GAD açısını en iyi şekilde DENGELEYEREK kullanabiliriz. Tek tarafa değil her iki yönü deneyimlersek ileri gidiş başlamış olur.
Kuzey Ay düğümü haritamızda hangi evde ise o alan bizim en az deneyimimizin olduğu alan olur. O evin konuları bizi tedirgin eder.bilinmeyene korky büyüktür. Fakat ne zaman elimizi taşın altına koymaya karar veririz o zaman biz isteklerimizi elde edebilir keşfedebilir ve olması gereken değişimimizi gerçekleştirmiş oluruz.

Güney Ay düğümü doğuştan getirdiğimiz yeteneklerimizdir. Kimi sanatta çok kabiliyetli kimi insan ilişkilerinde bunlar aslında güney ay düğümü ile açıklanmaktadır. Ve biz o alanda rahatız fakat ilerlemiyoruzdur.içimizde var olan bilgiyi sürekli döndürdüğümüz bir alan.Güney ay düğümü açıklamasında karma vb... Ruhsal yasalara açıklıkda getirilmektedir.

13 Kasım 2016 Pazar

14 Kasım Boğa Dolunayı

YEL DEĞİRMENLERİNE KARŞI DON KİŞOT MUYUM?

14 Kasım günü saat 16.51 de 22 derece Boğa Burcu'nda bulunan Ay ve  yine aynı derecede, Akrep Burcu'nda bulunan Güneş'in restleştiği bir süper dolunay yaşayacağız. 1948'den beri görülmeyen ve bir daha 2034 yılında görülecek olan bu yakınlığın, aydınlığın durumu dolunayı özel yapıyor. İkinci özelliği ise 22 derecenin üst üste yaşayacağımız dolunaylar ile tetikleneceğidir. Dolunay haritasında Güneş ve Ay'ın yaralı şifacı Chiron ile olumlu açıları var. Gökyüzü, kendimizi şifalandırmamız, niyet ve farkındalık ile dönüşmemiz için eli sırtımızda 'yapabilirsin' diye fısıldayan sesi kulaklarımızda olduğu halde desteğini esirgemiyor. 

Haritada yükselen ve Ay'ın yönetici gezegeni Venüs'ün konumu gelecek ile ilgili yol haritamızı umut ile aydınlatmamıza destek oluyor. Venüs Güneş'in yönetici gezegeni Plüto ile beraber Oğlak Burcu'nda. Plüto MC ile kavuşurken, hırsı azime dönüştürmek sınavlarımızdan olabilir. Ciddi, disiplinli bir ruh halini lehimize çevirmek için  üst üste gelen 22lerin gizemini araştırmak ilk adımdır.  Hermetik  zıt kutupluluk evrensel yasasını  Birlik-Bütünlük yasası ile dengelerken haritanın yoğun toprak elementinden yardım alabiliriz. 

Boğa-Akrep hattının psikolojik astrolojide denk düştüğü tut ve bırak karşıtlıklarını bilinçaltımızı çöpe çeviren korkuları bırakarak, değişimin bilinmez rüzgarını arkamıza alıp özgücümüze tutunmak olarak değerlendirmeliyiz. İnsan ruhunda yaprağını dökmeyen Çınar'ın yüksek erdemli, topluma hizmet etme odağının ateşleneceği bir dönem. 

Ülke haritası ile birlikte incelediğimizde komşu ve müttefik ülkeler ile ilgili haberlerin gündemde olacağını söyleyebiliriz. Sağlık konularında da bazı olumsuz haberler duyabiliriz. Ancak, tedavi başlangıçları için olumlu bir dolunay olduğunu hatırlatmakta fayda var. 
Ticaret konusunda hem geçmiş hem de gelecek açısından tedbirli olmakta ve kişisel harcamalarımız için iki düşünüp bir karar vermekte fayda olan bir dönemdeyiz. 

Deprem, özellikle kara trafiği açısından sıkıntılı haberler duyabiliriz. 
Tansiyon, tiroit ve diş sağlığına önem verilmelidir. Boğaz enfeksiyonları ve ses kısıklığına karşı Adaçayı içilebilir, tütsüsü de ayrıca dolunay gerginliği için şifalıdır. 


Kaderin değişimi niyetin gücü ölçüsündedir.MEGAN MARKLE VE PRENS HARRY SINASTRI HARITASI YORUMU

Meghan Markle ve Prens Harry'nin Sinastri Analizi Jeffry Wolf Green ve   Ahmet Doğaner   bilgileri ışığında . Prens Har...