25 Ocak 2017 Çarşamba

SİNASTRİ

İki kişi arasındaki uyumu gösterir doğum haritası analizine sinastri diyoruz. İki kişi arasındaki aşkı, evlilik ihtimalini, eğer özgür seçim yasası gereğince evlenirlerse uyumun kalitesini gösterir.

Astroloji her alanda olduğu gibi bu alanda da gerçekten vazgeçilmez bir kılavuz olduğunu kanıtlar. 

İki kişinin haritasında  Mars ve Venüs ile en basit bir şekilde tanımlanan Erkek ve Kadın ile ilgili uyum.

Mars: Erkeklik, duygusal heyecanlar 
Venüs: Kadınlık, beğeni
Ay: Duygu
Bir erkeğin Mars'ı ile bir kadının Ay'ı arasında olumlu açılar varsa kişiler arasında bir duygu bağı olur. 
Güneş Mars arasında 22 Ocak 2017 Pazar

28 OCAK KOVA YENİ AYI


*Pençe gibi düşümde uy değil uyku değil
28 Ocak günü Kova Burcu'nda oluşacak olan Yeni Ay, yeniye başlama enerjisinden daha çok eldekini tutmaya çalışma enerjisi içermektedir. Zira gerek ülke haritası ile birlikte incelendiğinde, gerekse kişisel bazda ele alındığında, farkındalık düzeyine göre değişmekle beraber genel olarak
 ' dönüşmek için itici güç' içermektedir. 

Hayallerini bile planlamayanlar, üşenenler, vazgeçenler, erteleyenler için zorlu dönemler. Ulusal planda kitlesel korku odaklı duyguların ön plana çıkacağı bir yeni ay. Gökyüzü dersini alıp almadığını test edip onaylarken, yeryüzünde uyku halindeki insan hala iyi / kötü, doğru/ yanlış hesapları içindedir. İşte bu illüzyon durumunda bizler, uyanmaya niyet etmeliyiz. 

Kendimizi tanımak için en derine bakmak, kuyunun en dibindeki açığa çıkarmak yükselen Akrep Burcu'nun boynumuza yüklediği borcumuz.

Dilekleri evrenselleştirmek, Kova Burcu'nun tavsiyesi. Hep bana değil, hep yüzük, ev değil, bütüne hizmet pusulası ile dümeni kırma vakti. 

                                     Karanlık bir mum yakmayı bekliyor zira küfür herkesin dilinde. 

*Fikret Kızılok ' Gecenin Tam Üçünde

ANNE KARNI DOĞUM VE ASTROLOJİ

Stanislav Grof 1965 yılın Birleşmiş Milletler'de 're-birth' olarak adlandırılan yönteme yakın, holotropik nefes yöntemini geliştirdi. Değerli hocam Mustafa Kartal'dan öğrendiğim bu özel yöntem ile kişi bilinçaltı ile bağlantı kurabiliyor. İlgilenenler için yazmış olduğu kitap burada.

Grof, anne karnı ve doğum süreci ile gezegenler arasında bağ kurmuştur. Buna göre;
*Bebeğin rahim içinde mutlu, güvenli ortamı Neptün gezegeni ile ilişkilendirilmiştir. Başlangıç noktasını kaybettiğimiz durumların bizi doğru hedeflerden uzaklaştırması aynı gezegenin dualite etkisidir.

*Rahmin kasılması bebeğe korku, sınırlanma, kapanma, boğulma hissi verir. Diğer yanı ile dayanma gücünün öğrenildiği bu süreç Satürn ile özdeşleştirilmiştir.

*Doğum anı, yaşam savaşı, nefeste zorlanma, ölüm-kalım meselesidir. Kendini aşma, dönüştürme, zevk ve eğlence dolu kutlamaları temsil eder bir diğer yanı ile. Plüto ile özdeşleşen bu durum, güdülerimizi geliştirmeyi temsil eder.
   
 

*İlk nefes alışımız. Artık fiziksel sınırların kalmadığı , özgür hareket edebileceği bir ortamdadır. Annesi ile fiziksel bağ kurabilir. Bağımsız, başarmış, zaferle sonuçlanan gayret,kendini doğrulama, sevinç ve paylaşım çağrıştırır. Burada devreye giren Uranüs, bizi gerçek hayata açan doğru kurtarıcıdır.

MEGAN MARKLE VE PRENS HARRY SINASTRI HARITASI YORUMU

Meghan Markle ve Prens Harry'nin Sinastri Analizi Jeffry Wolf Green ve   Ahmet Doğaner   bilgileri ışığında . Prens Har...